Wandale zniszczyli drzewka przy ul. Boernera w Ostrowcu

źródło zdjęcia: Ostrowczanie (FB)

Nieznany na razie wandal zniszczył kilkanaście młodych drzew wzdłuż ul. Boernera w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drzewa z gatunku gruszy drobnoowocowej zostały posadzone w listopadzie 2017 roku przez Zakład Usług Miejskich.

Za kilka lat miały stworzyć piękną aleję wzdłuż ulicy i zbiornika wodnego w Częstocicach. – Dramat, że ludziom przeszkadzają takie piękne drzewka! – pisze na facebooku Krzysztof, mieszkaniec Ostrowca. – Aż serce boli – dodaje pani Ilona.
Ul. Boernera to droga gminna, jej patrolowaniem zajmuje się Straż Miejska.
– To bezmyślny akt wandalizmu – podkreśla Marcin Gruszka zastępca komendanta ostrowieckiej Straży Miejskiej
– Nieznany sprawca lub sprawcy dokonali zniszczenia świeżych nasadzeń drzewek ozdobnych prawdopodobnie pod osłoną nocy. Kilka kolejnych próbowali wyrwać z korzeniami, przez co również je uszkodzili – mówi.
Jak dodaje, zarządca drogi czyli gmina Ostrowiec została niezwłocznie powiadomiona o tym incydencie. Jak ustaliliśmy, wzdłuż ulicy zostaną posadzone nowe drzewa. – Niestety sprawców będzie trudno ustalić – tłumaczy Marcin Gruszka – W tej części miasta nie mamy żadnych kamer miejskiego monitoringu, który jak się okazuje najskuteczniej odstrasza wandali – mówi.
Straż Miejska prosi ewentualnych świadków zdarzenia lub osoby, które mogłyby pomóc w znalezieniu sprawcy o kontakt ze Strażą Miejską lub policją.
/bart/

Poniżej przykładowa wizualizacja jak alejka za kilka lat mogłaby wyglądać. Źródło zdjęcia: FB Ostrowczanie

Podziel się

Ważne wydarzenia