Za nami drugi, emocjonujący dzień akcji 'Gwiazdki Moc’

W wielkim finale licytowaliśmy porcelanową podobiznę Marszałka Józefa Piłsudskiego, którą zaprojektował prof. Stanisław Bracha specjalnie na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Takich rzeźb powstało tylko 100. Jedną z nich Polska Grupa Porcelanowa przekazała na naszą akcję 'Gwiazdki Moc’.


Aleksandra Nicieja, szefowa marketingu firmy opowiadała o wyjątkowości portretu i zachęcała do licytacji.
Ilona Frąk-Krzemińska, dyrektor ds. eksportu Fabryki w trakcie licytacji dorzuciła w imieniu firmy wycieczkę po Fabryce, a pani Aleksandra jeszcze warsztaty malowania porcelany.
Naszym gościem był też Marek Cecuła, spod którego ręki wychodzą designerskie projekty. Podkreślał, jak trudnym i delikatnym tworzywem jest porcelana, ale też zwracał uwagę na jej szlachetność.
O figurę długo walczyły pani Milena i pani Ela. Potem dołączył pan Tomasz, ale ostatecznie portret wylicytował pan Andrzej, który zadzwonił do nas ze Szkocji. Zaproponował kwotę 800 zł.
Wcześniej zakończyliśmy licytację pięknej kolekcji rycin autorstwa Tadeusza Kurka, którą podarował Krzysztof Gajewski, wójt gminy Waśniów. Licytację zaczęła pani Anna oferując kwotę 300 zł
Przelicytował ją pan Mirosław Chamera, przewodniczący Rady Gminy Waśniów, który zaoferował 700 zł, ale nie tylko w swoim imieniu, bo także w imieniu radnych gminy.
Śpiewem do licytacji zachęcał zespół Miniaturka
A ostatecznie ryciny poszły za kwotę 2800 złotych – i był to montaż finansowy od pana Piotra, który wygrał licytację z kwotą 1500 zł i radnych z gminy Waśniów, którzy dołożyli 1300 złotych.
Wcześniej pan Roman wylicytował za 1000 zł obraz Tadeusza Szypowskiego 'Pejzaż wiejski’.
Z kolei porcelanowy kubek Klubu Biznesu Malowanego Szminką wylicytowała firma MimiTorek za 250 zł.
Z pasją torbę Milago projektu Małgorzaty Kołosowskiej licytowały kobiety – pani Gosia i pani Basia.
Pani Gosia wylicytowała torbę za 900 złotych.
2850 przyniosła aukcja choinki – jodły kaukaskiej w donicy wyhodowanej od samego nasionka przez Huberta Żądło, wójta Bałtowa. Trafi do klasy 7d Szkoły Podstawowej nr 14 na Stawkach, która dzielnie stanęła do licytacji.
Album fotograficzny 'Flisacy’ podarowany przez Andrzeja Ładę wraz ze spływem Sanem wylicytowała pani Małgorzata za 700 złotych, rzeźbę w drewnie Jarosława Edwarda Gryza za 300 złotych pan Dariusz, a stroik Zespołu Szkół Specjalnych zyskał cenę 350 złotych.
To wszystko tylko dziś dało 9950 złotych
W tym roku zbieramy środki na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu.
Akcja 'Gwiazdki Moc’ potrwa do piątku, przed nami jeszcze trzy dni pełne emocji. Zapraszamy do udziału i licytacji pięknych przedmiotów, a ich opisy i zdjęcia publikujemy na naszej stronie internetowej.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia