Międzynarodowa konferencja „Spotkanie z Europą”

Zagraniczni goście na międzynarodowej konferencji „Spotkanie z Europą”, która odbędzie się w najbliższy piątek 26 października w Zespole Szkół nr 1 – Ekonomiku. Konferencja jest podsumowaniem zagranicznych staży zawodowych, które realizowane były w ramach programu Erasmus+, a jednocześnie mają zachęcić także inne szkoły do korzystania z zagranicznych możliwości współpracy- zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.
Jak mówi Dorota Jaros- jedna z koordynatorek projektu, w programie biorą udział już kolejny raz. -nasza szkoła już od 11 lat realizuje takie projekty. Pozyskujemy środki z Unii Europejskiej na staże zagraniczne dla naszych uczniów, a teraz także dla nauczycieli.- podkreśla Dorota Jaros.

W trakcie konferencji swoje wystąpienia na temat zagranicznych staży zawodowych będą mieli przedstawiciele z Portugalii oraz Włoch, ale także ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Będą mówić między innymi o tym jak wyglądają takie staże dla uczniów oraz jak pozyskać na nie środki z Unii Europejskiej. Dorota Jaros dodaje, że dzięki programowi Erasmus+ zwiększa się świadomość na temat Europy.
-chcemy poszerzyć Europejskość szkoły, żeby działania w szkole miały charakter międzynarodowy- dodaje Dorota Jaros.

W trakcie konferencji uczestnikom projektu wręczone zostaną Europassy, czyli dokumenty potwierdzające nabyte umiejętności i kwalifikacje.

/kam/

Podziel się

Ważne wydarzenia