Wybory 2018. Nieoficjalne wyniki do miasta i powiatu

15 mandatów na pewno ma w Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Górczyńskiego. To wyniki nieoficjalne, ale wstępnie już policzone ze wszystkich okręgów. Komitet urzędującego prezydenta w mieście będzie więc rządził samodzielnie.

7 mandatów przypada Prawu i Sprawiedliwości i jeden Stowarzyszeniu Samorządność i Przedsiębiorczość.
Wstępnie zliczone są też głosy z największego okręgu do Rady Powiatu Ostrowieckiego. Na 10 mandatów – 6 ma przypaść komitetowi urzędującego prezydenta.
Trzy mandaty na cztery do rozdysponowania w mniejszym okręgu numer 1 do Rady Powiatu także mają przypaść komitetowi Górczyńskiego. Niewiadomą są jeszcze wyniki z okręgów obejmujących gminy powiatu.
Wygląda na to, że ani jednego mandatu nie ma Porozumienie Obywatelskie, które wystawiło listy właśnie do Rady Powiatu Ostrowieckiego. To komitet Eligiusza Micha, czyli wicestarosty powiatu kończącej się kadencji.
Powodów do zadowolenia nie ma także Grigor Szaginian. Jego komitet ma szanse na jeden mandat do rady powiatu z okręgu obejmującego Ćmielów. Wszystko więc wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość straci władze w powiecie.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia