Akcja 'Gwiazdki Moc’ – świetlica w kolorach mięty już gotowa

Świetlica dla dzieci i rodziców na oddziale pediatrycznym szpitala powiatowego w Ostrowcu już otwarta. Jej wyremontowanie i urządzenie było możliwe dzięki akcji 'Gwiazdki Moc’, którą Radio Ostrowiec wspólnie z LGD Krzemienny Krąg przeprowadziło w grudniu ubiegłego roku.

Dzięki naszym darczyńcom i licytującym uzbieraliśmy ponad 60 tysięcy zł. Joanna Gergont – Woś, redaktor naczelna Radia Ostrowiec zwróciła uwagę na to, jak ważną rolę w tej akcji odegrał kredyt zaufania darczyńców i osób biorących w niej udział. – Byliśmy nowym medium w Ostrowcu, jeszcze nie wszędzie rozpoznawalnym. Była to pierwsza nasza akcja i ze strony mieszkańców, samorządowców, przedsiębiorców uzyskaliśmy tak dużo wsparcia. I to właśnie dało ten sukces, a dla nas było wielkim powodem do satysfakcji i radości. I dzisiaj możemy Państwu pokazać efekty – mówiła.
– Naszym marzeniem było stworzenie radia lokalnego. Radia, które nie tylko informuje, ale także łączy nas we wspólnych celach – podkreślał Filip Lichota, prezes Zarządu DLF Invest, wydawca Radia Ostrowiec.
– Jestem dumny z tego, co udało się zrobić wspólnie. Ta akcja pokazała jak fajnie i skutecznie możemy działać dla dobra innych. Jestem też dumny, że radio które wspólnie tworzymy pełni funkcję społeczną. Będziemy to pielęgnować, bo daje to siłę i energię.
Na uroczystość otwarcia świetlicy przybyli samorządowcy, którzy wsparli naszą akcję przekazując na licytację przeróżne przedmioty i równocześnie biorąc w niej udział. Wójt Waśniowa Krzysztof Gajewski przywiózł małego misia strażaka, który dołączył do maskotki strażaka wylicytowanej podczas akcji.
Wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak podarowała książeczki edukacyjne, kolorowanki i zestawy kolorowych kredek.
Wójt Bałtowa Andrzej Jabłoński zadeklarował już dziś, że weźmie udział w kolejnej akcji i podkreślił zaangażowanie mieszkańców gminy, którzy utworzyli nawet Grupę Wsparcia 'Gwiazdki Moc’, by wspólnie zrzucić się na licytację.
A Lech Łodej, burmistrz Kunowa zadeklarował, że …przyjedzie jako wolontariusz, by zająć się dziećmi, nawet zagra im na gitarze. – Jeżeli tylko będzie taka wola – jestem do dyspozycji. Bardzo lubię bawić się z dziećmi, daje mi to odpoczynek i radość. I już dziś deklaruję udział w kolejnej akcji Radia Ostrowiec – podkreślił.
Projekt aranżacji świetlicy przygotowała Joanna Turbakiewicz. Utrzymana jest w przyjaznych, jasnych kolorach bieli i mięty. Akcentów dodają barwne pufy, parawany i fotele. Świetlica podzielona jest na część wypoczynkową, kącik do zabawy oraz kącik, gdzie można coś zjeść.
Rafał Lipiec, dyrektor szpitala podkreślał, że takie miejsce było bardzo potrzebne. – Mieliśmy salę, ale nie była tak pięknie urządzona i przygotowana do wypoczynku jak dziś. A w trudnych chwilach, jakich wiele przeżywają nasi pacjenci taka świetlica na pewno będzie miała znaczenie w procesie dochodzenia do zdrowia – stwierdził.

W załatwieniu formalności związanych z przekazaniem szpitalowi darowizn pomógł nam bardzo Krzysztof Ołownia, przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Powiatowego. Dziś podkreślał, że takie akcje zawsze mogą liczyć na wsparcie.

Na otwarciu świetlicy była z nami także pani Małgorzata Rapacz, właścicielka salonu „Polskie Srebro Złoto Świata”, która oprócz podarowania na licytację pięknych zestawów biżuterii sama czynnie brała udział w licytacjach. Była także pani Ewa Gawlik, fotografka, której zdjęcie „Skrzydło motyla” zdobiło kubeczki licytowane podczas akcji.
Całość kwoty zebranej podczas akcji 'Gwiazdki Moc’ została przeznaczona na zakup rozkładanych foteli dla rodziców towarzyszącym dzieciom w salach na oddziale szpitalnym, montaż rolet przeciwsłonecznych w oknach, kupno komputerów i drukarek do pokoju lekarskiego i właśnie urządzenie świetlicy.

A my jeszcze raz pięknie dziękujemy wszystkim Darczyńcom i licytującym…
/marsz/

Ważne wydarzenia