PiS przedstawił swoich kandydatów w wyborach

Wczoraj w hotelu Accademia swoich kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość.
-To silna, mocna drużna, która wygra wybory na każdym szczeblu – mówił Zbigniew Duda, szef partii w powiecie.

O urząd prezydenta Ostrowca powalczy Dariusz Kaszuba, radny miejski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica.
-Jestem niezwykle dumny, że do zbliżających się wyborów staję z taką drużyną. To zapowiedź, że nasz świętokrzyski program pod hasłem „Bezpieczna rodzina, silna gospodarka” będzie realizowany także w naszym powiecie – mówił Kaszuba.

PiS programu wczoraj jednak nie zaprezentowało. Chcą to zrobić podczas dużej konwencji wyborczej. Przewodniczący Duda zapowiedział, że będzie w niej uczestniczył ważny i czołowy polityk. Nie chciał jednoznacznie potwierdzić, że liczą na obecność Zbigniewa Ziobry.
Podczas spotkania z mediami przedstawili wszystkich kandydatów do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, kandydatów do Rady Miasta i Powiatu Ostrowieckiego, a także kandydatów do rad gmin w Waśniowie i Bodzechowie oraz kandydata na wójta Bałtowa.

Przypomnijmy, że Hubert Żądło ubiega się o urząd wójta Bałtowa z własnego komitetu wyborczego. On sam poparcie PiS otrzymał. Zbigniew Duda pytany przez nas, czy takie poparcie mają również kandydaci komitetu Żądły do Rady Gminy w Bałtowie powiedział, że to nie są listy PiS.

Poparcia partii Jarosława Kaczyńskiego w wyborach nie otrzymał inny działacz PiS – Grzegorz Kazimierski, który w Waśniowie startuje do Rady Gminy z własnego komitetu. Stał się konkurencją dla PiSu. Jak mówi Zbigniew Duda – musi się liczyć z usunięciem z PiS.

-Mamy takie wytyczne z komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, że w momencie, kiedy członek PiS kandyduje z innego komitetu, który nie ma poparcia Prawa i Sprawiedliwości, to takie osoby nie powinny należeć do partii – wyjaśnia.

W spotkaniu z mediami uczestniczył szef partii w regionie Krzysztof Lipiec, a także senator Jarosław Rusiecki.

Podziel się

Ważne wydarzenia