Starosta Duda: Plan naprawczy szpitala będzie za 2 tygodnie

Plan naprawczy ostrowieckiego szpitala, nad którym dyrekcja lecznicy pracuje niemal od roku ma być gotowy w przeciągu dwóch tygodni.

– Obecnie zewnętrzna firma przeprowadza audyt w szpitalu, który ma być załączony do planu – mówi Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki – Warto spojrzeć na problemy szpitala z zewnątrz bo wtedy być może będziemy mogli ostrzej spojrzeć na niektóre kwestie, dlatego właśnie postanowiliśmy zatrudnić firmę audytorską – zaznacza.
Od chwili zakończenia audytu dyrektor Rafał Lipiec będzie miał tydzień czasu na przedstawienie zarządowi powiatu planu naprawczego. Poprzedni dokument przygotowany w maju przez dyrektora Lipca nie uzyskał akceptacji zarządu, tak samo jak pierwszy, który przedłożył jesienią ubiegłego roku. – Te założenia nie spodobały się nam – podkreśla Zbigniew Duda – My chcemy żeby ten plan naprawczy, był planem z prawdziwego zdarzenia, zrobionym nie tylko po to „żeby był zrobiony”, ale takim którego realnie będziemy mogli wcielić w życie.
Jak dodaje, jednym z najważniejszych powodów odrzucenia planu naprawczego były założone w nim straty lecznicy. Zdaniem starosty Dudy zbyt duże.
– Określiliśmy poziom maksymalnych strat, jakie szpital może generować i które moglibyśmy 'przeboleć’- mówi.
Czekamy również na odpowiedź szpitala na nasze pytanie dotyczące wielkości zadłużenia placówki.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia