Nocna akcja strażaków

Dziś w nocy w miejscowości Nowy Skoszyn w gminie Waśniów doszło do groźnego wypadku. Mężczyznę przygniótł ciągnik rolniczy.

– Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 4 samochody ratowniczo-gaśnicze 17 strażaków – mówi Barbara Majdak rzecznik ostrowieckiej Komendy Straży Pożarnej i dodaje, że akcja była wyjątkowo trudna – Po przybyciu zastępów na teren akcji, stwierdzono że kierujący ciągnikiem rolniczym i zarazem poszkodowany ma przyciśnięte obie kończyny dolne na wysokości łydek przez jedno z tylnych kół pojazdu, który zsunął się z pola ornego na zaniżoną polną drogę – informuje.
Ciągnik do którego podpięty był pług przechylał się w stronę mężczyzny i groził wywróceniem. Z jednej strony koła pojazdu znajdowały się na porośniętej trawą polnej drodze, z drugiej strony opierały się na pochyłym zboczu. Nie było możliwości bezpośredniego dojazdu samochodami ratowniczymi do miejsca zdarzenia. Ostanie 300 metrów wraz ze sprzętem strażacy przebyli pieszo.
– Naszym głównym zadaniem było przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie ciągnika, bo w każdej chwili mógł jeszcze bardziej się obsunąć, dopiero potem strażacy podjęli próbę wyciągnięcia mężczyzny – dodaje Majdak – W pierwszej fazie ratowania poszkodowanego strażacy podkopali się uwalniając jedną z nóg a następnie używając drugiego ciągnika i stalowej liny powoli odciągali przechylony pojazd co umożliwiło uwolnienie drugiej kończyny i wydostanie rannego mężczyzny – relacjonuje.
Po uwolnieniu poszkodowanym zaopiekował się lekarz i finalnie mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Akcja trwała ponad 4 godziny.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia