Rozkładane łóżka trafiły na pediatrię w ostrowieckim szpitalu. To w ramach akcji „Gwiazdki Moc”

12 medycznych, składanych łóżek dostarczyliśmy wczoraj na oddział pediatrii ostrowieckiego szpitala. Będą służyć rodzicom, którzy w nocy czuwają przy swoich pociechach, nierzadko śpiąc dotąd na krzesłach lub materacach. To kolejny już sprzęt, który trafia na oddział dzięki świątecznej akcji Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc”. Nasi darczyńcy, biorąc udział w licytacji na antenie wielu atrakcyjnych fantów, pozwolili zgromadzić kwotę ponad 60 tysięcy zł. Środki te w całości trafiają na rzecz pediatrii. – Taka idea i zaangażowanie mieszkańców powiatu były dla nas zaskoczeniem i są dużym wsparciem – zwłaszcza dla pacjentów – mówi Piotr Chuchmała, dyrektor ds. finansowych lecznicy i dziękuje osobom, które wsparły ten cel i przekazały na niego swoje pieniądze.
Z nowych łóżek zadowolona była też dr Longina Warsińska-Bogacka, kierownik oddziału. – Te łóżka poprawią komfort przebywania dzieci i rodziców na oddziale. Sądzę, że będą zadowoleni – mówi.
Mobilne łóżka zostały wykonane na zamówienie i po konsultacji z pracownikami oddziału. Są składane, łatwe do utrzymania w czystości i kolorowe. Będą służyć rodzicom, których obecność dla leczenia małych pacjentów jest często konieczna, a na pewno wskazana. Rodzice będą mogli z nich korzystać od przyszłego tygodnia, gdy podpisana zostanie i wejdzie w życie umowa przekazania darowizny. Zgodnie z przepisami muszą ją przyjąć Społeczna Rada Szpitala i zarząd powiatu.
Równolegle kończy się etap projektowania świetlicy. – Wczoraj otrzymaliśmy już projekt zagospodarowania pomieszczenia, w którym odpocząć będą mogły mamy i dzieci. To będzie bardzo przyjemne miejsce – zdradza Jarosław Kuba z Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”, partnera naszej akcji.
Przypomnijmy, że dzięki zebranym środkom w ramach akcji 'Gwiazdki Moc” na oddział trafiły wcześniej rolety okienne i komputery z drukarkami, dzięki czemu rodzice mają krócej czekać na wypis i dokumentację medyczną.

/red/

Ważne wydarzenia