Obchody Święta 3 Maja w Ostrowcu

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się na ostrowieckim Rynku.

Po wysłuchaniu hymnu Polski głos zabrał prezydent Jarosław Górczyński.
Prezydent miasta podkreślił znaczenie tegorocznego święta w kontekście sytuacji w polskiej polityce wewnętrznej i – jak dodał – zagranicznej. – Refleksja powinna dotyczyć nas wszystkich, naszego codziennego życia i wspólnej przyszłości – mówił.
Szczególną uwagę prezydent Górczyński zwrócił na konieczność uszanowania dokonań Polaków w ciągu ostatnich niemal 30 lat i na poszanowanie istniejącej Konstytucji – Dlatego musimy dołożyć wszelkich starań, aby postulaty uchwalonej ponad dwa wieki temu Konstytucji były obecne i dziś, nie możemy zaprzepaścić wypracowanych z dużym trudem dokonań, które umocniły Polskę na arenie międzynarodowej.
Poseł PiS Andrzej Kryj z żalem podkreślał niską frekwencję na obchodach Święta Konstytucji 3 Maja i odnosił się do historii – Oddając hołd twórcom konstytucji pamiętajmy także o wszystkich, którzy walczyli przez te 123 lata o wolną i niepodległą Polskę – podkreślał.
Bożena Majewska z Ostrowca mówiła, że w uroczystościach patriotycznych bierze udział od wielu lat – Już w dzieciństwie mama wpoiła mi patriotyzm i tak pozostało do dziś – dodaje – Na moim balkonie wisi flaga, która ma ponad 50 lat jeszcze ze starego domu w którym mieszkałam.
A Kamil Zieliński, harcerz podkreślał, że to uczestnictwo w Święcie Konstytucji 3 Maja to jego patriotyczny obowiązek i dodał, że to zobowiązanie wobec tradycji i Związku Harcerstwa Polskiego.
Po części oficjalnej Rynek zamienił się w rodzinny plac zabaw. Animatorzy z Miejskiego Centrum Kultury poprowadzili zajęcia z najmłodszymi mieszkańcami miasta.
/joge,marsz/

Ważne wydarzenia