Nadal bez porozumienia między dyrekcją szpitala a lekarzami. Dyżury na razie zapewnione

Nadal bez porozumienia między dyrekcją szpitala i lekarzami, którzy wypowiedzieli klauzule opt-out. Prawie dwugodzinne rozmowy zakończyły się wyznaczeniem kolejnego terminu. Obie strony do negocjacji wrócą w piątek o 18.00. – Do tego czasu zgodziliśmy się zapewnić dyżury na oddziałach – informuje dr Piotr Walasik, przewodniczący związku zawodowego lekarzy w lecznicy-na razie nic się nie zmienia- dyżury będą obsadzone i będą to godziny nadliczbowe- mówił dr Piotr Walasik.
Przypomnijmy, że lekarze, w większości specjaliści z wieloletnim stażem żądają regulacji płac. Jak podkreślają zarabiają znacznie mniej niż nowo zatrudniani w szpitalu medycy, a sami podwyżek nie mięli od dekady.
-Liczę, że dojdziemy do porozumienia, bo atmosfera podczas spotkania była bardzo dobra – twierdzi Rafał Lipiec, dyrektor naczelny lecznicy, ale o szczegółach nie chce mówić.
-Nie chciałbym zdradzać szczegółów rozmów, ponieważ nie doszło do porozumienia. Obie strony zobowiązały się do pewnych wyliczeń i przeanalizowania propozycji, które dziś padły- mówił dyrektor Lipiec.
Dobrej myśli jest też dr Walasik, ale również on szczegółów nie zdradza.
-Oczekiwaliśmy, że dyrekcja dziś przyjdzie z jakąś konkretną propozycją, ale dyrektor powiedział, że potrzebują więcej czasu żeby to wyliczyć. Zgodziliśmy się z tym, dlatego spotkamy się w piątek o 18- mówił dr Walasik.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia