Mostek w Bałtowie nieprzejezdny do końca lipca

Do końca lipca wyremontowany i otwarty dla ruchu ma zostać mostek w Bałtowie. Po tym czasie nieprzejezdny będzie z kolei odcinek głównej miejscowej drogi przy cmentarzu. Utrudnienia dają się we znaki mieszkańcom miejscowości, którzy mają problemy z przeprawą między jedną, a drugą częścią Bałtowa i muszą korzystać z objazdów. Jak zaznacza wójt gminy Andrzej Jabłoński, utrudnienia są chwilowe, a inwestycja w Bałtowie przyczyni się zarówno do poprawy bezpieczeństwa, jak i poprawy wizerunku wsi, żyjącej w dużej mierze z turystyki.

– Przyniesie to diametralną zmianę otoczenia. Ciekawą zmianą zmieniającą absolutnie dotychczasowy ruch w Bałtowie będzie małe rondo przy szkole podstawowej – tłumaczy wójt Jabłoński.

Roboty budowlane prowadzone są w ramach dużej inwestycji, jaką jest długo oczekiwana rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 754 od Ostrowca przez Bałtów do granicy województwa. Ta zakończy się dopiero w przyszłym roku jesienią.

W samym Bałtowie z obecnych 5 do 7 metrów zostanie poszerzona jezdnia. Po jej obu stronach pojawią się nowe zatoczki autobusowe. Wytyczona zostanie alejka dla pieszych i rowerzystów.

Magda Jurkowska

Ważne wydarzenia