Michał Braun: moje priorytety to walka z rakiem, budowa dróg i aktywność obywateli.

Kandydat do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej Michał Braun od pokoleń związany jest z ziemią świętokrzyską. Za priorytet stawia sobie działania na rzecz walki z rakiem oraz budowę dróg, w tym dokończenie „małej obwodnicy Ostrowca”.

Michał Braun urodził się w Kielcach. Od dziesięciu lat działa w świętokrzyskich fundacjach i stowarzyszeniach. Przez pięć lat kierował Regionalnym Centrum Wolontariatu, organizował dziesiątki akcji społecznych. Od roku jest radnym w Kielcach, a wcześniej angażował się wszędzie tam gdzie potrzebna była pomoc: od indyjskiej wioski po Boliwię. Studiował w Warszawie, czeskiej Pradze i duńskim Hadsten Hojskole, ale po studiach to wrócił do świętokrzyskiego. „Świętokrzyskie to ziemia, z którą związany jestem od pokoleń. Na rzecz tego regionu działali moi przodkowie” podkreśla Braun.

Od pokoleń dla regionu.
Michał Braun działalność na rzecz innych wyssał z mlekiem matki. Dziadek, Juliusz, służył Polsce jako harcerz, żołnierz, prawnik i ekolog. Jego imieniem nazwany jest szlak turystyczny biegnący od Chęcin do Wiernej Rzeki. Brat dziadka – Jerzy Braun napisał piosenkę „Płonie Ognisko i szumią knieje”, a w czasie II wojny światowej kierował organizacja „Unia”, do której należał Karol Wojtyła. Ojciec, też Juliusz, był dziennikarzem, współtworzył w regionie „Solidarność”, był internowany w stanie wojennym. Przez trzy kadencje był posłem, a później m.in. prezesem Telewizji Polskiej. Mam Michała Brauna, Barbara pracując na WSP w Kielcach wykształciła setki nauczycieli, a ciotka – Tereliza – od lat pracuje z bezdomnymi.

Nowe pokolenie w polityce
„Startuję w wyborach, bo nie mogę stać z boku i patrzeć na to co dzieje się na scenie politycznej. Mam konkretne sprawy, które chcę załatwić.” mówi Michał Braun
Braun startuje w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Jednym z głównych punktów programu wyborczego jest walka z rakiem. „Każdy z nas w jakiś sposób doświadczył tej strasznej choroby – chorują nasi bliscy, każdy z nas żyje w strachu, że spotka go podobny los. Walka z rakiem musi być jednym z najważniejszych zadań rządu!” mówi Michał Braun. „Mamy bardzo konkretne rozwiązania – krótszy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, większe fundusze na służbę zdrowia, powołanie centrów leczenie nowotworów poszczególnych narządów, więcej zatrudnianych lekarzy. Program jest szczegółowo przygotowany, startuję w wyborach, aby móc wcielać go w życie”. Poza tematem walki z rakiem Braun chce zająć się działaniem na rzecz budowy dróg, czystego powietrza oraz obniżaniem podatków i programem wyższe płace. „Polacy muszą zarabiać więcej, ale pracodawców nie stać, aby ponosić większe kosztu. Aby zarabiać więcej musimy płacić mniejsze podatki!” podsumowuje Braun.

W wyborach kandydat startuje z poparciem m.in. Janiny Ochojskiej i Róży Thun. Oto co mówią o kandydacie

Janina Ochojska: „Potrzebujemy takich posłów jak Michał Braun którzy, dzięki wieloletniej działalności społecznej, udowodnili swoją skuteczność. Wiem, że Michał Braun dotrzyma obietnicy poprawiania opieki zdrowotnej, a przede wszystkim skuteczniejszej walki z rakiem.”

Róża Thun: „Mówią Państwo, że w polityce jest potrzeba zmiany pokoleniowej. Dlatego ja popieram Michała Brauna. Społecznik, samorządowiec, pracowity, uczciwy, skuteczny! Warto na niego zagłosować!”

Materiał sfinansowany ze środków KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

Podziel się