Ulewa przeszła nad powiatem. Ucierpiało osiedle Rosochy w Ostrowcu

Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Osiedle Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim ucierpiało najbardziej podczas ulewy i burzy, które przeszły we wtorek, 14 lipca, nad powiatem ostrowieckim.

– W związku z intensywnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem, wpłynęły łącznie 22 zgłoszenia. Głównie dotyczyły zalanych piwnic i posesji, powalonych drzew i konarów – mówi Rafał Ledkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu.

Wśród zgłoszeń, jakie odebrali strażacy było uszkodzenie dachu na jednym z domów w Kotarszynie w gminie Waśniów. Tam wiatr zerwał część dachówek. Na terenie gminy Waśniów i Ćmielów, ale też Kunów druhowie OSP usuwali połamane drzewa. Na terenie miasta strażacy musieli też udrożnić kanalizację deszczową na niektórych ulicach, szczególnie w rejonie osiedli Rosochy, Patronackie i Kamienna.

– W akcji usuwania skutków burzy brało udział łącznie 26 zastępów PSP i OSP, ponad 120 ratowników – dodaje Rafał Ledkiewicz.

Ponad połowa wszystkich odebranych zgłoszeń dotyczyła osiedla Rosochy w Ostrowcu. Tam ulewa spowodowała zalewanie piwnic i garaży w blokach. Część mieszkańców usuwała wodę własnymi siłami, nie angażując służb.

W całym regionie strażacy odebrali wczoraj, w związku z burzami i ulewami, 48 interwencji.

/sla/

reklama

Ważne wydarzenia