PSZOK bliżej mieszkańców w Ostrowcu

Fot. Archiwum

Gmina Ostrowiec szykuje się do uruchomienia mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w mieście.

Aktualnie samorząd ogłosił przetarg i szuka przedsiębiorców, którzy dostarczą potrzebny do jego uruchomienia sprzęt, czyli: ciągnik rolniczy, przyczepy, samochody ciężarowe, dostawcze i osobowe, wózek widłowy, kontenery, kosze na odpady oraz kompostowniki.

– Zamówienie podzielone jest na 7 etapów ze względu na to, żeby jak największa liczba oferentów mogła wziąć udział w postępowaniu. 5 etapów dotyczy zakupu wyposażenia – mówi Mariusz Kałuża, kierownik referatu ekologii ostrowieckiego urzędu miasta.

Dwa pozostałe etapy zamówienia dotyczą dostarczenia kompostowników oraz koszy na śmieci. Mobilny PSZOK to kolejny z etapów unowocześniania systemu zbiórki i przetwarzania odpadów komunalnych w Ostrowcu.

– Formuła mobilnego PSZOK-u będzie usługą dodatkową. W oparciu o przygotowany harmonogram będziemy w różnych częściach miasta stacjonarnie rozstawiać kontenery na pewien czas na osiedlach, tak aby mieszkańcy łatwo mogli odpady dostarczyć –  mówi kierownik Kałuża. Termin składania ofert upływa 8 sierpnia. Uruchomienie mobilnego PSZOK-u planowane jest na początek przyszłego roku. Na zakup pojazdów oraz sprzętu miasto pozyskało ponad 2 miliony złotych ze środków zewnętrznych.

Stacjonarny punkt, którym samodzielnie zarządza gmina za pośrednictwem Zakładu Usług Miejskich funkcjonuje od stycznia tego roku przy ulicy Samsonowicza. Przez pół roku mieszkańcy przywieźli tam około półtora tysiąca ton odpadów, a dziennie punkt odwiedza średnio 100 osób.

/mor/

reklama

Ważne wydarzenia