Prezydent Artur Łakomiec reaguje na organizację w Ostrowcu gali Prime MMA

fot. archiwum

Prezydent Ostrowca Artur Łakomiec nakazał dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeanalizować umowę z kontrowersyjną Federacją Prime MMA pod kątem możliwości rozwiązania jej, a w konsekwencji uniemożliwienia zorganizowania w hali KSZO gali freak-fightowej z udziałem m.in. patocelebrytów.

Jak wyjaśniał dziś przedstawicielom organizacji pozarządowych na corocznym spotkaniu, nie zdawał sobie sprawy z tego, czym jest freak fight i kogo zaprasza do niego Prime MMA.

– Prawnie nie da się z tego bez olbrzymich kosztów wykaraskać – mówił Artur Łakomiec.

Umowę na wynajęcie hali KSZO pod galę Prime MMA, jaką podpisał MOSIR analizują prawnicy. Żadna ostateczna decyzja o ewentualnym zerwaniu umowy jednak jeszcze nie zapadła. Prezydent Łakomiec zapowiedział jednak na spotkaniu, że w przyszłym roku gmina przeznaczy więcej pieniędzy dla stowarzyszeń na realizację działań edukacyjnych i profilaktycznych związanych z nowymi zagrożeniami dla dzieci i młodzieży.

– Gdy dowiedziałem się, na czym to wszystko polega, to postanowiłem sobie, że o tej edukacji o tym wszystkim należałoby więcej mówić – zaznaczał prezydent Łakomiec.

Jak informowało Radio Ostrowiec jednym z zawodników podczas gali w Ostrowcu ma być patocelebryta słynący z pochwalania zabójstwa Pawła Adamowicza, który zasłynął publikacją w internecie filmów, na których obrzuca się wulgaryzmami ze swoją matką, upija się, dewastuje pokój. Federacja swoje gale promuje relacjami z konferencji z udziałem zawodników, którzy obrażają się wzajemnie, używając przekleństw, oskarżają o zbrodnie, a treści te w internecie oglądają dzieci. Organizację tego wydarzenia otwarcie krytykowali na naszej antenie pedagodzy i sportowcy, którzy na co dzień pracują z młodzieżą.

/mor/

Ważne wydarzenia