Wyremontowana ulica Mickiewicza w Ostrowcu została oddana do użytku

fot. Daniel Mordon

Zakończyła się kompleksowa modernizacja 420-metrowego odcinka ulicy Mickiewicza od skrzyżowania z ulicą Polną do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza.

– Cieszymy się, że możemy oddać tę drogę do użytku wcześniej, niż zakładał termin zawarty w umowie, czyli przed 26 lipca – mówiła podczas wtorkowej konferencji prasowej starosta ostrowiecka Agnieszka Rogalińska.

Modernizacja ulicy obejmowała między innymi wymianę nawierzchni i oświetlenia, budowę chodników i ścieżek rowerowych oraz wymianę wodociągu. – Ten odcinek na pewno zwiększy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Są wykonane zjazdy, jest też ścieżka rowerowa, wymienione zostały znaki drogowe i wiele więcej – mówi Łukasz Dybiec, wicestarosta powiatu ostrowieckiego.

Remont wykonała starachowicka firma Budromost, która w ramach umowy zmodernizowała także skrzyżowanie ulic Mickiewicza z Sienkiewicza.
Samorząd powiatowy na tę inwestycję uzyskał dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości niemal 2 milionów złotych. Całość kosztowała ponad 3 miliony złotych. Pozostałą do zapłaty kwotą powiat po równo podzielił się z gminą Ostrowiec.

– Do inwestycji dołożyliśmy prawie 748 tysięcy złotych. Jest to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – zaznacza prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec.

W przeciągu dwóch najbliższych tygodni ma się także zakończyć remont ulicy 11 listopada, który wykonuje firma Trakt.

/mor/

Ważne wydarzenia