Ostatni chwila dla rolników na złożenie wniosków o dopłaty

Tylko do środy 10 lipca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dopłaty do zużytego materiału siewnego.

Do tej pory złożyło je około 90 rolników z powiatu ostrowieckiego.

– Do tej płatności kwalifikuje się zboża – jęczmień, owies, pszenica, pszenżyto i żyto, rośliny strączkowe takie jak soja, wyka, groch siewny, łubin i bobik oraz kwalifikowane sadzonki ziemniaka – informuje Paulina Sikorska p.o. kierownika biura powiatowego ARiMR w Ostrowcu Św.

Stawki do jednego hektara upraw wynoszą dla materiału siewnego konwencjonalnego od 65 do 350 złotych, a dla materiału siewnego ekologicznego od 78 do 420 złotych. Należy jednak mieć faktury dokumentujące wcześniejsze zakupy.

– Zachęcamy do tego, by od razu mieć ze sobą kopię takich faktur wystawionych od 15 lipca 2023 roku do 15 czerwca 2024. Służymy pomocą w wypełnieniu wniosku, poinstruowaniu rolników, wytłumaczeniu zasad i tego, które faktury się nadają – wyjaśnia Paulina Sikorska.

Wniosek wraz z dowodami zakupu lub dokumentami o wydaniu z magazynu materiału siewnego można złożyć osobiście w kancelarii Biura Powiatego Agencji w Ostrowcu na ul. Focha 12, za pośrednictwem platform ePUAP, mObywatel lub wysłać przesyłką rejestrowaną. Termin – przypomnijmy – mija 10 lipca.

/sla/

Ważne wydarzenia