Droga z Bałtowa do Lemierzy została zamknięta na czas remontu

Fot. Anna Śledzińska

Rozpoczął się remont drogi powiatowej z Bałtowa do Lemierzy. To druga część inwestycji realizowanej przez powiat ostrowiecki, która obejmowała również już zakończony remont drogi z Kunowa do Janika.

Prace realizuje firma Trakt. Zamknięty jest przejazd od mostu przy drodze wojewódzkiej w Bałtowie, na odcinku ponad 1 kilometra.

– Odcinek został podzielony na dwie części. Pierwsza od mostu w Bałtowie do wysokości leśniczówki. Zostawiamy fragment góry, który był remontowany w 2018 roku. Potem roboty obejmą odcinek od wzniesienia do granicy lasu. Łącznie to około 1100 metrów bieżących – informuje Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału rozwoju powiatu.

Podczas remontu, poza wymianą nawierzchni jezdni zostaną też wykonane pobocza z kruszywa. Kierowcy w tym czasie korzystać muszą z objazdu, poprowadzonego drogą wojewódzką i dalej przez Podgórze.

– Wytyczony jest objazd, ponieważ technologia wykonania tych robót, rozbiórka jezdni na całej szerokości spowoduje, że prace byłyby utrudnione. Wykonawca będzie miał większy front robót i kiedy będzie układał warstwę bitumiczną, nie będzie musiał jej dzielić na pół. Położy asfalt na całej szerokości, co wpływa na jakość wykonania i późniejsze użytkowanie – mówi Tomasz Mroczek.

Całe zadanie, obejmujące oba remonty kosztuje ponad 2,5 miliona złotych i zostało dofinansowane z programu Polski Ład. Termin oddania drogi mija 15 września, ale prawdopodobnie prace zakończą się jeszcze w wakacje.

/sla/

Ważne wydarzenia