Joanna Suska uzyskała wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok

fot. Gmina Ćmielów

Burmistrz Ćmielowa Joanna Suska z absolutorium i wotum zaufania za 2023 rok. Radni ocenili jej pracę w piątek, 13 czerwca podczas 3 sesji rozpoczętej kadencji. Zapoznali się też z raportem gminy za poprzedni rok. Burmistrz Suska podkreśla, że był to czas realizacji wielu inwestycji.

– To przede wszystkim rewitalizacja miasta, gdzie wcześniej w zapisach uchwały od 2016 roku na tego typu inwestycje widniała w projekcie budżetu kwota zera złotych. Wciąż trwa rewitalizacja stadionu i termomodernizacja domu kultury. Udało nam się wykonać wiele remontów dróg w liczbie ponad 15. Dokładaliśmy się też do remontu dróg powiatowych – mówi Joanna Suska.

Gmina Ćmielów zakończyła 2023 rok z deficytem w wysokości 6 milionów złotych i zadłużeniem na poziomie ponad 4.5 miliona, co burmistrz Suska uznaje za bardzo dobry wynik, bo jak zaznacza są to kwoty mniejsze od zaplanowanych.

– Ćmielów jest najmniej zadłużoną gminą w całym powiecie ostrowieckim. To świadczy, że zachowałam zrównoważony rozwój, pozyskałam środki i przy minimalnej stopie kredytowej uzyskałam efekt w postaci wielu zrealizowanych zadań –  mówi burmistrz Suska i dodaje, że flagową inwestycją w 2023 roku była modernizacja rynku.

Za udzieleniem wotum zaufania opowiedziało się 10 radnych, a 4 wstrzymało się od głosu. Absolutorium Joannie Susce udzieliło 12 osób – dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

/mor/

Ważne wydarzenia