Szkoła w Sarnówku zaprasza na spektakl i kwestę

Koło Teatralne „Dell’arte”, działające przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sarnówku, obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji młodzi aktorzy zapraszają w środę, 12 czerwca na spektakl pod tytułem „CinderELLA i Książę”.

Autorski scenariusz powstał na bazie historii Kopciuszka.

– Przenosimy się w epokę wiktoriańską. Bohaterami naszej sztuki są trzej bracia, oraz królowa Margot i król Aureliusz, którzy chcą już przekazać tron następcy. Ale żaden z braci nie pali się do tego. Królowa i król muszą trochę pomóc rzeczywistości. Reszty nie będę zdradzała, zapraszamy na spektakl – mówi Katarzyna Łobuszewska, nauczycielka placówki i opiekunka koła teatralnego.

Uczniowie przygotowywali się do spektaklu trzy miesiące. Próby odbywały się również w weekendy.

– Najpierw były to próby taneczne, do których przygotowywała nas instruktorka, potem próby słowa. Scenariusz jest ambitny, trzeba było pamięciowo go opanować. To ciężka praca, wychodziliśmy bardzo zmęczeni – dodaje Katarzyna Łobuszewska.

Przedstawienie odbędzie się w dwóch turach, pierwsza o godzinie 11, dla uczniów szkół z gminy Bodzechów. Drugi spektakl, na który przyjść może każdy, rozpocznie się o godzinie 17.

Wstęp jest darmowy, ale po spektaklu aktorzy zorganizują kwestę. Zebrane pieniądze pozwolą im na zakup profesjonalnego sprzętu audio, jak mikrofony, mikroporty czy zestaw do nagłośnienia sali.

/osa/

Ważne wydarzenia