Uniwersytet Trzeciego wieku zaprasza na dwa dni zabawy podczas tegorocznych Senioraliów

Fot. Radio Ostrowiec

Po raz kolejny Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizuje własną imprezę studencką – Senioralia. Dwudniowe wydarzenie w najbliższy poniedziałek i wtorek, 10 i 11 czerwca będzie przebiegało pod hasłem 'Warto żyć, warto śnić, warto być…’.

– To słowo 'warto’ chcieliśmy tutaj podkreślić. Warto być aktywnym, warto zadbać o siebie, warto integrować się i być wśród ludzi, którzy żyją inaczej. Radość życia jest w nas, seniorach, tylko trzeba ją wydobyć – mówi Matylda Niewójt, prezes ostrowieckiego UTW.

Poniedziałkowa część imprezy rozpocznie się o godzinie 10:00 w sali kinowej Ostrowieckiego Browaru Kultury występem uniwersyteckiego chóru. Dwa wykłady, dedykowane seniorom, wygłoszą pisarka Jolanta Szwalbe i psycholożka Anna Gębura.

– Będzie także pokaz samoobrony. Seniorzy coraz częściej proszą o to, żeby pokazywać im, jak w wieku 65+ można bronić się w chwili zagrożenia życia – dodaje Matylda Niewójt

Wtorkowe świętowanie skierowane jest do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. Seniorzy rozpoczną je o godzinie 14:00 na Rynku, gdzie tradycyjnie złożą wiązankę pod pomnikiem pomordowanych mieszkańców miasta. Następnie wszyscy seniorzy ruszą pochodem w stronę Parku Miejskiego, gdzie rozpoczną zabawę i koncertowanie. Impreza potrwa do godziny 20:00.

Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym. A pełny program znajdziecie na Facebooku 'UTW Ostrowiec Świętokrzyski’.

/osa/

Ważne wydarzenia