Sobotni Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodziny i Rodzica Zastępczego

Fot. Anna Śledzińska

W sobotę, 25 maja Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało już trzecią edycję Pikniku Rodzinnego. Był on okazją do świętowania Międzynarodowego Dnia Rodziny oraz Dnia Rodzica Zastępczego.

– Misja, która nam przyświeca, to to, żeby rodzina pamiętała o czasie dla siebie i dla najbliższych. Tego czasu jest coraz mniej, ciągle gonimy, ciągle pracujemy. Mamy więc nadzieję, że przy dzisiejszej okazji rodziny będą mogły miło spędzić ze sobą czas – mówi Joanna Pikus, dyrektorka PCPR.

Sobotni piknik podkreślał również istotę rodziny zastępczej.

– Statystyki pokazują, że coraz mniej jest rodzin, które podejmują się rodzicielstwa zastępczego. Taka promocja rodzicielstwa i działania, które organizatorzy promują, nie tylko dziś, ale i na co dzień, są bardzo zacne – dodaje Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca.

Goście, którzy licznie uczestniczyli w wydarzeniu, mogli odwiedzić stoiska z rękodziełem ostrowieckich szkół i przedszkoli, instytucji charytatywnych czy lokalnych rad osiedlowych. Nie zabrakło występów artystycznych, muzyki oraz atrakcji dla najmłodszych, jak dmuchańce czy malowanie twarzy.

/osa/

Ważne wydarzenia