Aquarobic robi furorę wśród ostrowieckich seniorów

fot. MOSIR w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ogromną popularnością cieszą się majowe zajęcia aquarobicu na ostrowieckiej pływalni Rawszczyzna organizowane w ramach programu 'Aktywny Senior’. W pierwszych zajęciach, zorganizowanych w środę, 8 maja udział wzięło 87 osób, a w drugich, które odbyły się w ubiegłą środę 90.

– W tym roku po raz pierwszy zaproponowaliśmy seniorom udział w zajęciach ruchowych w formie gimnastyki w wodzie o intensywności dostosowanej do możliwości uczestników. Zajęcia prowadzone są na pływalni Rawszczyzna w części rekreacyjnej tak, aby zapewnić kontakt nóg z podłożem – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSIR-u.

Zajęcia na pływalni prowadzi instruktorka Maria Jaros, która podczas zajęć zaproponowała seniorom, podzielonym na trzy grupy gimnastykę z hantlami. W rytmicznym wykonywaniu ćwiczeń pomagała muzyka. Grzegorz Bażant dodaje, że zainteresowanie tą formą aktywności przerosło ich oczekiwania i możliwości.

– Na tę chwilę limity osób się wyczerpały. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się, na trzy 30-osobowe grupy, aby prowadzący mógł komfortowo prowadzić zajęcia i obserwować grupę –   mówi Grzegorz Bażant. Dodaje, że w okresie wakacyjnym zajęcia w ramach programu będą prowadzone na świeżym powietrzu bez limitów osób. W poprzednich latach seniorzy brali udział w zajęciach jogi czy marszach nordic walking na Gutwinie.

/mor/

Ważne wydarzenia