Czternastu radnych wstąpiło do klubu Koalicja Tak! Dla Samorządu w powiecie

W Radzie Powiatu Ostrowieckiego zgłoszony został pierwszy klub radnych. Do przewodniczącego Mariusza Pasternaka wpłynęło zawiadomienie o powołaniu klubu Koalicja Tak! Dla Samorządu.

– Deklaracje przystąpienia do klubu złożyło 14 radnych. Zawiązaliśmy go dzień przed sesją, a w środę przewodniczący rady powiatu otrzymał stosowny dokument – mówi Robert Rogala, członek zarządu powiatu i przewodniczący klubu radnych Tak! Dla Samorządu.

Wiceprzewodniczącym został Piotr Maj, który podczas środowej sesji również został powołany do zarządu.

Poza 13 radnymi wybranymi z list Koalicji Tak! Dla Samorządu, do klubu wstąpił również Marcin Jabłoński.

– W poprzedniej kadencji nie należałem do żadnego klubu i często zderzałem się z tym, że moje pomysły czy jakieś działania, były delikatnie mówiąc spychane na drugi plan. Uważam, że wstępując do klubu Koalicja Tak! Dla Samorządu będę miał większy wpływ na to, co się dzieje i decyzje podejmowane w różnych strategicznych momentach – uzasadnia swoją decyzję.

Mandat radnego uzyskał startując z listy KWW Perspektywa, który był największą opozycją w czasie wyborów dla komitetu Koalicji.

– To jest koalicja, tu są osoby z różnych środowisk, z PSL czy PO. To jest dobra decyzja – mówi Marcin Jabłoński. Dodaje, że nie był i nie jest członkiem stowarzyszenia Perspektywa, nie wstąpił także do stowarzyszenia Tak Dla Samorządu. Marcin Jabłoński jest przedsiębiorcą, a od poniedziałku ponownie starszym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców.

Rada Powiatu Ostrowieckiego liczy w tej kadencji 21 radnych. Pozostała siódemka to kandydaci z listy Prawa i Sprawiedliwości. Do wczoraj przewodniczący nie dostał informacji o utworzeniu klubu radnych PiS.

/sla/

Ważne wydarzenia