„Ziemia kontra plastik” hasłem tegorocznego Dnia Ziemi. Do świętowania dołączyli ostrowieccy uczniowie

Fot. Archiwum

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem 'Ziemia kontra plastik’, a w obchody tradycyjnie włączają się także ostrowieckie szkoły i przedszkola.

Promować postawy ekologiczne na ulicach miasta będzie w pn. między innymi młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.

– W tym roku organizujemy już III edycję miejskiej gry terenowej. Uczniowie będą pracowali na stacjach, będą mieli do wykonania zadania praktyczne. Równolegle do gry terenowej będą przeprowadzać sondę miejską na temat świadomości szkodliwości plastiku – mówi Renata Prucnal, wicedyrektorka placówki.

Uczniowie postanowili zaangażować w akcję ludzi ze swojego najbliższego otoczenia. W pobliskich supermarketach będą rozdawać ekotorby.

– Uczniowie wraz z nauczycielami w naszej szkole szyli torby z już zużytych materiałów – dodaje wicedyrektorka.

Uczniowie będą rozdawać swoje dzieła, by zachęcać do rezygnowania z plastikowych toreb na rzecz tych wielokrotnego użytku.

Dzień Ziemi w poniedziałek świętować będą także przedszkola.

– Wyruszymy w zielony pochód alejkami osiedla Ogrody i wtedy dzieci będą skandowały hasła ekologiczne, będą w strojach w kolorach Ziemi – niebieskim, brązowym, zielonym – mówi Aneta Stachurska, dyrektorka dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 19 i dodaj, że zielony pochód przedszkolaków ruszy przez osiedle Ogrody 22 kwietnia o godzinie 10:00.

/osa/

Ważne wydarzenia