Krzysztof Gajewski pozostanie wójtem Waśniowa

Fot. Radio Ostrowiec

Znamy już wyniki głosowania na urząd wójta w gminie Waśniów. Mieszkańcy oddawali swoje głosy w 10 obwodowych komisjach wyborczych. Frekwencja w tegorocznych wyborach w gminie wyniosła 53%.

Według wyników władza pozostanie w rękach dotychczasowego wójta Krzysztofa Gajewskiego. Uzyskał on 1646 głosów, co dało mu poparcie w postaci 59,4%.

– Chciałem wszystkim mieszkańcom serdecznie podziękować za udział w wyborach samorządowych. Ja osobiście jestem wdzięczny, że obdarzyliście mnie państwo zaufaniem i zagłosowaliście na mnie. Czuję się zaszczycony, że moja wizja dalszego rozwoju gminy i zaproponowany przez lata styl sprawowania tej funkcji spotkał się po raz kolejny z przychylnym przyjęciem mieszkańców – mówi Krzysztof Gajewski, który urząd wójta Waśniowa sprawuje nieprzerwanie od 1991 roku.

Dodaje on, że cieszy go także poparcie dla radnych z jego komitetu. Na 15 możliwych do uzyskania mandatów, członkom jego komitetu przypadło aż 12.
Janusz Gołdyn, który był jednym z kontrkandydatów uzyskał 32,05% poparcia, otrzymując 888 głosów. Odmówił on jednak komentarza na temat swojego wyniku.

Ostatni ze startujących, Paweł Loranty, uzyskał wynik 8,55% poparcia, na które złożyło się 237 głosów.

/osa/

Ważne wydarzenia