Znów zmienią się trasy kursowania autobusów MZK w Ostrowcu

Fot. Radio Ostrowiec

Kolejne zmiany tras kursowania autobusów komunikacji miejskiej w Ostrowcu, szykowane są od środy, 6 marca. Są związane z planowanym otwarciem skrzyżowania ulic Radwana i Polnej oraz zamknięciem innych odcinków przeznaczonych do remontu.

Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji, w związku z otwarciem skrzyżowania Radwana i Polnej, pasażerowie znów będą mogli korzystać z przystanku właśnie na tej ulicy, koło marketu Lidl. Na swoje trasy wrócą autobusy linii od 1 do 9.

Jednocześnie zamknięta dla ruchu ma być częściowo ulica Słowackiego, na odcinku od tymczasowego ronda, co również wymusza zmiany.

– Zmieni się trasa autobusu numer 7, który nie będzie jechał ulicą Słowackiego, tylko wjeżdżał w Denkowską oraz Gawrońskiego, a następnie w ulicę Biesiady do Kilińskiego. Na ulicy Biesiady zostaną ustawione tymczasowe przystanki autobusowe – mówi Jarosław Kateusz, prezes MZK.

Remont rozpocząć się ma również na ulicy 11 Listopada. W związku z tym linie numer 0, 1, 3, 4, 6, 10, 12 i 13, które wyjeżdżały z bazy MZK przez 11 Listopada będą poprowadzone ulicami Samsonowicza, Ogrodową, Sikorskiego, Hubalczyków i Bałtowską a na skrzyżowaniu Radwana i Jana Pawła II będą rozjeżdżać się na dotychczasowe trasy.

I jeszcze jedna, mniej uciążliwa dla pasażerów zmiana, związana jest z planowanym na początek marca zamknięciem ulicy Mickiewicza od skrzyżowania z Iłżecką. Autobusy, będą poprowadzone objazdem przez ulicę Polną do Sienkiewicza.

/sla/

Ważne wydarzenia