Nadleśniczy Adam Podsiadło odwołany. Na razie obowiązki pełni zastępca

fot. Nadleśnictwo Ostrowiec

Zmiany personalne w Nadleśnictwie Ostrowiec Świętokrzyski. Ze stanowiska odwołany został nadleśniczy Adam Podsiadło.

Decyzję, której przyczyn nie podano podjęto w ubiegłym tygodniu.

– Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski został odwołany 13 lutego 2024 roku. Pełniącym obowiązki nadleśniczego został Mirosław Wielgus, dotychczasowy zastępca do spraw użytkowania lasów. Odwołanie i powołanie nadleśniczych to decyzja dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu – informuje Edyta Nowicka, kierownik Zespołu do spraw Promocji i Mediów w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Nie ma jeszcze terminu, w którym powołany zostanie nowy nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec.

Zmiany kadrowe obejmują całe Lasy Państwowe. Na początku lutego zmienił się dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Na to stanowisko powołano Adama Wasiaka, który zastąpił Andrzeja Matysiaka. Teraz poza Ostrowcem, nowy dyrektor odwołał także nadleśniczych w Chmielniku, Suchedniowie oraz Dobieszynie. Wszędzie pełniącymi obowiązki są dotychczasowi zastępcy.

Przypomnijmy, że to właśnie ostrowieckie nadleśnictwo znalazło się na ostatniej prostej kampanii wyborczej przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi. To tam, ostatniego dnia kampanii, z wybranymi leśnikami spotkał się na zamkniętym spotkaniu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

/pcr/

Ważne wydarzenia