Program „Aktywny Senior 2023″ zmobilizował do ruchu wielu ostrowczan

Przez 12 miesięcy kończącego się 2023 roku seniorzy z terenu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego mogli uczestniczyć w zajęciach 'Aktywny Senior’, które od 2018 roku organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W 2023 roku z projektu skorzystało ponad 1000 osób, a zajęcia odbywały się w hali Sportowo – Widowiskowej oraz na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin.

Początek roku upłynął uczestnikom zajęć pod znakiem aktywności w hali.

– Rozpoczęliśmy ten rok zajęciami pilates, prowadzonymi przez Macieja Krawczyka. Następnie odbywały się ćwiczenia z piłkami rehabilitacyjnymi, prowadzonymi przez panią Izę Komar. Później seniorzy uczestniczyli w zajęciach gimnastycznych z elementami jogi, a następnie w zajęciach na siłowni i to były miesiące od stycznia aż do maja – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSIR-u.

W okresie letnim zajęcia gimnastyczne i ogólnorozwojowe prowadzone były na Gutwinie. Uczestnicy zajęć brali też udział w marszach Nordic Walking. We wrześniu zajęcia ponownie wróciły do hali przy ulicy Świętokrzyskiej.

– Po wakacjach wróciliśmy do hali, a tam zajęcia prowadziła głównie Maria Jaros, dostosowując poziom trudności do możliwości uczestników oraz rodzaj ćwiczeń do zainteresowań seniorów – relacjonuje Grzegorz Bażant. I zapowiada, że od nowego roku program 'Aktywny Senior’ będzie kontynuowany.

– Wystarczy się przełamać, czuć chęć udziału w zajęciach ruchowych z innymi i mieć ze sobą oczywiście strój sportowy do ćwiczeń – mówi Grzegorz Bażant.

A początek roku będzie dla aktywnych seniorów niezwykle intensywny – w styczniu czeka ich kurs tańca, a w lutym i marcu zaplanowano między innymi ćwiczenia w wodzie na pływalni 'Rawszczyzna’. Zajęcia prowadzone są w każdą środę o godzinie 16.

/mor/

Ważne wydarzenia