Piątek w galerii Biura Wystaw Artystycznych zapowiada się bardzo interesująco

fot. BWA

W Biurze Wystaw Artystycznych trwają przygotowania do wernisażu XVI Jesiennego Salonu Sztuki, czyli najważniejszego, organizowanego tradycyjnie co dwa lata, wydarzenia ostrowieckiej instytucji. Pokonkursowa wystawa otwarta zostanie w najbliższy piątek.

– Podczas wernisażu ogłosimy zwycięzców konkursu. Przyznane zostaną także wyróżnienia specjalne przez jury oraz sponsorów. Zaprezentujemy również katalog towarzyszący wystawie. Prezentuje się na niej 79 twórców zakwalifikowanych do finału i tych, którzy zgłosili się i wysłali do nas swoją pracę. Po wernisażu zaprosimy także na koncert zespołu Salkers – zaprasza Justyna Łada, dyrektorka galerii BWA. -We wnętrzach galerii montujemy już prace, aranżujemy przestrzeń i nie jest to łatwe zdanie przy tak dużej różnorodności postaw twórczych i wykorzystywanych technik. Mamy klasyczne obrazy w różnych formatach, są instalacje, rzeźby, ceramika, prezentacje video – zapowiada.

Przypomnę, że konkurs w tym roku zmienił formułę. Zyskał w nazwie dodatkowe słowo 'Loostro’, które ma symbolizować to, co dzieje się obecnie w młodej sztuce w Polsce. Prawo zgłaszania swoich prac mieli związani z Polską twórcy w wieku 20-36 lat i takich osób do pierwszego etapu zgłosiło się 400.

Wydarzenie w piątek rozpocznie się o godzinie 18.00

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia