Hala sportowa w „piątce” oddana uczniom. Klepki już nie odskakują

Fot. Anna Śledzińska

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Ostrowcu korzystają już wyremontowanej hali gimnastycznej. Przed wszystkim wymieniono w niej podłogę i instalację elektryczną, ale też odświeżono ściany. Trwa też wymiana sprzętów.

Jak przyznaje dyrektorka szkoły Marta Dobrowolska – Wesołowska, w najgorszym stanie była właśnie podłoga.

– Klepki podczas kozłowania potrafiły odskoczyć. Parkiet był remontowany tylko raz od czasu, gdy ta hala została oddana do użytku. Niestety remont podłogi kosztuje bardzo dużo. Remont trwał całe wakacje i jesteśmy z tego naprawdę bardzo dumni.

W „piątce” uczy się 670 uczniów. Druga, mniejsza sala gimnastyczna jest przeznaczona dla tych młodszych. W większej życie toczy się praktycznie przez cały dzień.

– Codziennie do godziny 20 duża sala gimnastyczna jest zajęta albo przez Szkolny Klub Sportowy albo kluby, które u nas wynajmują tę salę na treningi. Jest piłka nożna, piłka siatkowa, lekka atletyka. Dzieje się tutaj wszystko, co może się dziać. Mamy też dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów w piątku po południu oraz soboty.

Marta Dobrowolska – Wesołowska dodaje, że chciałby aby szkoła z powrotem stała się miejscem międzyszkolnych zawodów sportowych. Tym bardziej, że może pochwalić się utalentowanymi młodymi sportowcami. Część ich umiejętności zaprezentowano w środę, 25 października podczas lekcji pokazowej.

Remont hali w „piątce” był częścią większego projektu, w ramach którego wyremontowano też halę w szkole podstawowej numer 7. jego koszt to 1 milion 400 tysięcy złotych. 420 tysięcy pochodziło z ministerstwa sportu.

– Przyświecało nam przede wszystkim bezpieczeństwo, ale też to, że cały czas mobilizujemy dzieci i młodzież do ruchu, uprawiania sportu, wyjścia sprzed komputerów i aktywnego spędzania czasu. Szkoła wzbogaci się również o nowy obiekt sportowy, będzie to hala, która zakryje boisko wielofunkcyjne – mówi wiceprezydent Ostrowca Artur Łakomiec.

I dodaje, że hala postawiona zostanie do końca 2024 roku, a gmina zamierza także starać się o środki z KPO na termomodernizację dwóch szkół – „piątki” i „siódemki”.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia