Ruszają zapisy na badania w ramach Akademii Pełnej Zdrowia. Pierwsze już w środę, 27 września

Fot. archiwum

W środę, 27 września ruszają zapisy na badania w ramach Akademii Pełnej Zdrowia, czyli akcji profilaktycznej organizowanej po raz kolejny przez powiat ostrowiecki.

Jako pierwsze organizowane są badania mammografii dla kobiet w wieku 40 – 50 lat oraz po 70 roku życia, a zapisy odbędą się właśnie w środę, w godzinach od 16 do 19 w holu głównym Starostwa Powiatowego, tylko osobiście. Liczba miejsc jest ograniczona.

Z kolei w czwartek, 28 września, w tych samych godzinach będą prowadzone zapisy na USG piersi. Z tego badania mogą skorzystać panie w wieku 20 – 65 lat. A w piątek, 29 września zapisać będzie się można na cytologię. To badanie jest kierowane do kobiet w wieku 20 – 25 lat oraz po 60 roku życia.

Powiat ostrowiecki organizować będzie do końca grudnia jeszcze kilka akcji podobnych przedsięwzięć. Prowadzone będą bezpłatne badania na uroginekologię dla kobiet mających problem z nietrzymaniem moczu, w wieku od 25 do 40 lat i od 40 do 70 roku życia. Specjalny pakiet przygotowany jest także dla panów, który będą mogli przebadać się pod kątem raka prostaty.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia