Ogromne zainteresowanie mieszkańców regionu udziałem w Marszu Miliona Serc w Warszawie

Około tysiąca mieszkańców województwa świętokrzyskiego wybiera się z działaczami Platformy Obywatelskiej i świętokrzyskiego KOD-u do Warszawy na Marsz Miliona Serc. Do udziału w pochodzie 1 października zaprosił Polaków Donald Tusk.

– Zainteresowanie jest rekordowe, większe niż na Marsz 4 czerwca. Telefony cały czas do nas dzwonią, a listy jeszcze nie są zamknięte – mówi Michał Piasecki z świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej, uspokajając, że już teraz zarezerwowali dla mieszkańców 21 autokarów, a na zgłoszenia czekają do końca dnia w środę, 27 września. – Częściowo to oczywiście działacze, którzy od lat z nami jeżdżą na różne wydarzenia, ale przeważają i to bardzo zdecydowanie, sympatycy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenia z rządów PiS-u, swój sprzeciw wobec łamania przez nich prawa i niszczenia wartości – dodaje.

Jeszcze większa grupa mieszkańców regionu, jak dodaje Michał Piasecki, do Warszawy chce jechać własnymi samochodami i pociągami. – Dzwonią do nas i pytają, jak najlepiej się do tego przygotować, żeby nie sparaliżować miasta, gdzie zostawić samochody – wyjaśnia.

Na marsz Miliona Serc wybierają się nie tylko sympatycy Koalicji Obywatelskiej. Grupa mieszkańców Ostrowca pojedzie do stolicy z działaczami Polski 2050 Szymona Hołowni. – My, jako obywatele, Polacy chcemy zaprotestować przeciwko temu, co się dzieje w Polsce, przeciwko łamaniu praworządności,przeciwko temu, jakie rządy wprowadził PiS. Chcemy też stanąć w obronie praw kobiet, które są im sukcesywnie i skutecznie odbierane przez tę władzę. Ogłosiliśmy, że mamy wolne miejsca w takim większym busie i szybko się on wypełnił – mówi Piotr Dasios z Polski 2050 Szymona Hołowni i kandydat na senatora opozycyjnych ugrupowań, które zawarły tzw. pakt senacki.

Bezpłatnymi autokarami z Ostrowca, z Komitetem Obrony Demokracji i Platformą Obywatelską jechać chce ponad 100 osób. Przynajmniej dwa wyruszą bezpośrednio z naszego miasta, ale inne wyjadą także z Sandomierza, Ożarowa przez Ćmielów, ze Staszowa przez Opatów, ze Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Buska-Zdroju i kilku innych miast regionu. Na taki wyjazd można się zapisać do końca dnia w środę przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej świętokrzyskiego KOD-u lub telefonicznie: telefon: 516 149 541.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia