Nowa Demokracja TAK wystartowała. Marek Materek proponuje opozycji prawybory do senatu

Marek Materek ma być jedynką na liście do sejmu z województwa świętokrzyskiego, a jego partia przyjęła nazwę 'Nowa Demokracja TAK’. W poniedziałek w Starachowicach odbyła się inauguracja działalności nowego ugrupowania, które założył prezydent Starachowic.

Jak mówi, członkowie partii kandydować mają do sejmu i senatu, natomiast działający od dwóch lat Ruch Marka Materka ma być kuźnią kandydatów do najbliższych wyborów samorządowych.

– Przyjmujemy teraz już oficjalnie członków do partii. Do tej pory przyjmowaliśmy chętnych do Ruchu. Ruch dalej funkcjonuje ale skupiać się będzie głównie na wyborach samorządowych – podkreśla lider nowej partii.
Nazwa 'Nowa Demokracja TAK’ – jak podkreśla Materek – odwołuje się do standardów nowoczesnego państwa, przyszłości i zalet członków partii.

–  Za tą nazwą kryją się wspaniali ludzie, którzy każdego dnia zmieniają polską rzeczywistość na lepsze. Dlatego, że są w większości praktykami, a nie teoretykami. Są osobami, które zarządzają lokalnymi samorządami w różnych częściach Polski. Słowo TAK w nazwie dlatego, że jesteśmy na „tak” dla poważnych, prawdziwych zmian w naszym kraju. Szczególne znaczenie ma słowo „Demokracja” w nazwie. To dlatego, że jej podstawowe zasady w Polsce zostały zdeptane przez reprezentantów obecnej partii rządzącej, wielokrotnie złamano polską konstytucję, prawo i dobre obyczaje. Musimy przywrócić prawdziwy wymiar demokracji. Sprawić, by odzyskała swoje dobre imię – uzasadnia Marek Materek.
Podczas poniedziałkowej inauguracji został zaprezentowany zarząd Nowej Demokracji TAK oraz kandydaci do senatu. W Świętokrzyskiem ma to być Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Kielcach, a w okręgu obejmującym Ostrowiec Dariusz Loranty, były negocjator policyjny.
Jak powiedział Radiu Ostrowiec Marek Materek, pierwsze co zamierza teraz zrobić to zaproponować partiom opozycyjnym zorganizowanie prawyborów do senatu.

– Pojawiają się takie głosy, że każdy kandydat spoza tzw. paktu senackiego odbierać będzie głosy opozycji i działać na rzecz PiS-u więc jesteśmy gotowi, żeby nasi kandydaci wzięli udział w prawyborach do senatu po stronie opozycyjnej. Jesteśmy na to otwarci – tłumaczy lider Nowej Demokracji TAK.
Na inauguracji partii, Marek Materek przedstawił zarząd. W jego skład weszli członkowie reprezentujący różne miejscowości i miasta w Polsce.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia