W Janowicach w gminie Waśniów miała miejsce promocja najnowszej książki Andrzeja Nowaka-Arczewskiego

Dziś w świetlicy w Janowicach na terenie gminy Waśniów miała miejsce promocja najnowszej książki Andrzeja Nowaka – Arczewskiego 'Na uboczu – nasze historie mówione’.

To już kolejna lektura po: „My z pałacu” i „Zmiłuj się nad nami” tego dziennikarza,reportera i regionalisty. Publikacja jak podkreśla sam autor, to zbiór reportaży o ludziach naznaczonych talentem, niezwykłą aktywnością, to opowieści o ludziach wyjątkowych.

-Moim celem jako reportera jest to, żeby pokazywać postacie o barwnym życiorysie, które opisuje w książce. Jest ich naprawdę sporo. Bohaterowie są nietuzinkowi. W książce zawarta jest historia najsłynniejszego muzykanta z Gór Świętokrzyskich- Stanisława Witkowskiego, który zmarł w ubiegłym roku. Można przeczytać o Stanisławie Dobku z Kleczanowa, słynnym hodowcy jabłek, czy Stanisławie Małkiewiczu – królu kapusty z okolic Sandomierza- mówi autor publikacji.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa 12 obrazów krajobrazu świętokrzyskiego ze zbiorów Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie i występ miejscowego zespołu folklorystycznego  „Miniaturka”.

Ważne wydarzenia