Nie jeden, a kilku liderów i zmiana nazwy. KWW Jarosława Górczyńskiego rozmawia o przyszłości

Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Górczyńskiego albo zmieni nazwę, albo część radnych prezydenckiego obozu utworzy nowe ugrupowanie – dowiedziało się Radio Ostrowiec. Takie decyzje zapadły na wczorajszym, specjalnie zwołanym posiedzeniu połączonych klubów radnych miasta i powiatu.

– Jak pyta mnie pani o nazwę, to wydamy stosowny komunikat – odpowiada na nasze pytanie Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki z KWW Jarosława Górczyńskiego.

Marzena Dębniak przyznaje, że kolejne zarzuty i zgoda sądu na areszt ich lidera były dla nich szokiem i kładą się cieniem nad pracą wszystkich działaczy.

Radni KWW Jarosława Górczyńskiego o przyszłości ugrupowania rozmawiali w środę, 24 maja. – Rozmawialiśmy o zaistniałej i nie ukrywam, że trudnej sytuacji. Jesteśmy aktywnymi radnymi. W dalszym ciągu będziemy pracować na rzecz mieszkańców. Zapewniam, że pomysłów na dalszy rozwój miasta i powiatu ostrowieckiego mamy dużo – zapowiada starosta Dębniak, zaznaczając, że sytuacja jest nowa i nie chce na razie mówić o żadnych szczegółach.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, radni mieli być za utworzeniem nowego ugrupowania, które miałoby się opierać na kilku liderach, a nie jednej osobie.

Przypomnę, że prezydent Jarosław Górczyński podejrzewany jest o przyjęcie łapówek o wartości 40 tysięcy złotych, nakłanianie do składania fałszywych zeznań i zatajenie w swoich oświadczeniach majątkowych posiadania złotych i srebrnych monet o wartości 1 miliona 700 tysięcy złotych, które agenci CBA znaleźli w jego domu, a także jednej kilogramowej monety, którą miał kupić za 210 tysięcy złotych. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Katowice – Wschód zgodę na tymczasowe aresztowanie prezydenta Ostrowca wydał 24 maja. Obrońcy Górczyńskiego zapowiedzieli złożenie zażalenia na decyzję o areszcie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia