Nocne zwiedzanie Ostrowieckiego Browaru Kultury i wiele innych atrakcji na Noc Muzeów

Fot. archiwum

Nocne zwiedzanie zakątków Ostrowieckiego Browaru Kultury, które na co dzień są niedostępne, możliwe będzie w sobotę, 20 maja w ramach Nocy Muzeów. Każda z trzech instytucji kultury wchodzących w skład OBK przygotowała swoje propozycje.

Biuro Wystaw Artystycznych w oparciu o wystawy prac Marty Antoniak i Tomka Barana.

– To świetny start do nietypowego, bo w świetle latarek, poznawania sztuki współczesnej. Wystaw niezwykłych, przepełnionych barwami, a dodatkowo stworzymy inspirowaną tą wystawą „kapsułę czasu”, która pozwoli nam wszystkim przenieść się w przeszłość, do czasów dzieciństwa – informuje Justyna Łada, dyrektorka BWA.

W kolej Miejskie Centrum Kultury – oczywiście poza nocnym zwiedzaniem zaprasza także na taneczne widowisko w „Blasku dźwięków”.

– Nietypowo zagramy naszym browarem, a konkretnie zagra dwóch Djów – Gomez i Deebart – wyjaśnia Jacek Kowalczyk, dyrektor MCKu. – Stworzymy przestrzeń do zabawy, operując światłami, których Browar ma ponad 3 tysięcy. W rytm muzyki Browar będzie po prostu tańczył świtałmi.

Nocne zwiedzanie Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie odbywać się co godzinę od 20 – zbiórka przy wejściu do biblioteki. Całe wydarzenie potrwa od 20 do północy i zgodnie z zasadami Nocy Bibliotek będzie bezpłatne.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia