Po drogach, wodociągach i kanalizacji remontu doczeka się urząd gminy. To w Waśniowie

Po remoncie elewacji Urzędu Gminy w Waśniowie przyszedł czas na odkładaną przez wiele lat przebudowę wewnątrz i przystosowanie urzędu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
– Pieniędzy w budżecie nigdy nie ma za dużo  i w związku z tym czekaliśmy na pojawienie się jakichś wolnych środków i możliwości sfinansowania pewnych zadań. Tu, na przykład, wykorzystamy środki z PFRON-u, co pozwoli nam dostosować budynek urzędu gminy dla potrzeb osób niepełnosprawnych, dla mieszkańców, ale także dla pracowników, aby funkcjonalność pomieszczeń poprawiła ich komfort – tłumaczy wójt Krzysztof Gajewski.
Zaplanowana inwestycja obejmuje modernizację budynku wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Chodzi tu o montaż zewnętrznej windy, co wiąże się z przebudową frontu urzędu.

– Będzie to polegać na likwidacji obecnych zewnętrznych schodów prowadzących do budynku urzędu oraz demontażu wiatrołapu. I tu chcemy zagospodarować teren i zamontować małą architekturę, by poprawić estetykę otoczenia. Natomiast rozbudowa polegać będzie na wykonaniu nowego wejścia wraz z dobudowaniem windy dla osób niepełnosprawnych – podkreśla wójt Waśniowa. Odnowione zostaną również wnętrza. W nowszej części budynku zaplanowano kompleksowy remont korytarzy i holu. Zostaną też wymienione wszystkie instalacje.
Inwestycja kosztować będzie 1 milion złotych, a zakończy się we wrześniu.
Firma rozpocznie remont po majówce. Dla pracowników i mieszkańców zostanie przygotowane tymczasowe wejście z lewej strony urzędu, od strony banku żywności.
W następnej kolejności samorząd planuje remont pomieszczeń referatu technicznego i starszej części budynku urzędu.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia