Nowy „rentgen” dla szpitala w Ostrowcu. Będzie też inny, potrzebny sprzęt

Od lewej stoją starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz i dyrektor szpitala Dariusz Tumulec. Fot. Anna Śledzińska

Nowy sprzęt, w tym aparat rentgenowski otrzyma Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim. W poniedziałek, 24 kwietnia podpisano umowę na dofinansowanie z rezerwy budżetu państwa w wysokości 1 milion 600 tysięcy złotych.

Przekazali je posel Andrzej Kryj i wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz z obietnicą, że pieniądze trafią na konto powiatu natychmiast. Samorząd z własnego budżetu dołoży do zakupów 400 tysięcy złotych.

– Ten sprzęt jest nie tylko potrzebny, on jest konieczny. Mówimy o różnym charakterze sprzętu, ale tak naprawdę to jest sprzęt diagnostyczno – leczniczy, ratujący życie. Wszystko po to, aby funkcjonalność szpitala była bardzo dobra, a diagnostyka i leczenie na bardzo wysokim poziomie – mówił wojewoda.

O tym, jak potrzebny jest nowy sprzęt w szpitalu mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak i dyrektor placówki.

– To jest nowy aparat rentgenowski, który jest bezwzględnie wymagany, bo te które są już się zużyły. Do tego mamy dofinansowanie dla pracowni endoskopii, tory wizyjne, trochę sprzętu urologicznego, a także nowy „Lucas” czyli aparat do masażu klatki piersiowej podczas reanimacji, zastępujący człowieka – mówi dyrektor Dariusz Tumulec i dodaje, że jeszcze bardzo przydałby się mammograf.

Ostrowiecki szpital obecnie ma najwyższy wskaźnik przyjęć tak zwanych „ostrych” pacjentów w województwie. Co tydzień na Szpitalny Oddział Ratunkowy w trybie pilnym trafia około 450 osób.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia