Bezpłatne warsztaty po nowelizacji Kodeksu Pracy

Do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących Kodeksu Pracy organizowanych wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy w Kielcach zaprasza Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Warsztaty kierowane są do pracodawców i warto wziąć w nich udział, bo kodeks dwukrotnie był ostatnio nowelizowany i wprowadzono wiele zmian w przepisach. – Zmiany dotyczą zarówno pracodawców, jak i pracowników. Mówią o implementacji dyrektyw UE, w tym dyrektywy work-life balance. Będą też poruszane zagadnienia pracy zdalnej, co zostało wprowadzone ustawą covidową, a teraz znalazły swoje stałe umocowanie w Kodeksie Pracy. Będą też analizowane nowe przepisy dotyczące sprawdzania trzeźwości pracowników, czy zmiany w urlopach opiekuńczych, rodzicielskich, jak również przepisy w obszarze wypowiadania umów na czas określony – mówi Paweł Guliński z ostrowieckiego urzędu pracy. Zaznacza, że w warsztatach wezmą udział specjaliści z obszaru prawa pracy Państwowej Inspekcji Pracy, z którymi będzie można także porozmawiać i dopytać o interesujące zagadnienia.

Wydarzenie odbędzie się dopiero w czwartek 30 marca w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w godz. 9.00–14:00, ale liczba miejsc jest ograniczona, a liczy się kolejność zgłoszeń. – Warsztaty są bezpłatne. Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie formularza, który jest dostępny na stronie internetowej naszego urzędu, jak i na naszym facebooku. Wypełniony formularz należy odesłać na adres pawelg@pup.ostrowiec.pl i wtedy dostaje się potwierdzenie zapisu – informuje Paweł Guliński.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia