Finał WOŚP już za tydzień. Trwają ostatnie przygotowania

Fot. Sztab WOŚP Ostrowiec

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do ogromne przedsięwzięcie, także w Ostrowcu.

Informowaliśmy już o licytacjach, jakie są i będą prowadzone w ramach 31. finału, ale jak zawsze towarzyszyć im będzie impreza organizowana przez Miejskie Centrum Kultury.

– Zaczynamy o godzinie 16 na dziedzińcu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Ostrowieckim Browarze Kultury – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. – Wystąpią nasze lokalne zespołu The Hoods, Maryland, ale oprócz tego zespół Awersja. Mdrummer, a gwiazdą wieczoru będzie Witek Muzyk Ulicy. Ten koncert około godziny 19.

Światełko do Nieba o godzinie 20 odbywać się będzie w formie bez wystrzałów, ale mimo to ma być widowiskowe.

W „kulturalny” finał WOŚP włączają się także Biuro Wystaw Artystycznych, gdzie tworzone będą święcące lampiony oraz Miejska Biblioteka Publiczna, gdzie już powstają między innymi zakładki do książek i ręcznie robiona biżuteria. Organizacje pozarządowe i ich wolontariusze także zaproszą na warsztaty – będą tworzone płócienne torby, plecione warkoczyki, ustawiona zostanie również fotobudka.

Między koncertami na scenie licytowane będą ciekawe gadżety.

– Oczywiście będzie też tor, którego licytacja będzie ważną kulminacją imprezy. Będziemy mieć puszkę, do której będzie można nam nawrzucać, a także terminal do płatności kartą – dodaje Jacek Kowalczyk.

Oczywiście przez cały dzień wolontariusze WOŚP będą kwestowali na ulicach. Liczenie przez nich pieniędzy, podobnie jak w ubiegłym roku, odbywać się będzie w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5.

W piątek przedstawiciele sztabu WOŚP byli w Warszawie w siedzibie Fundacji Jurka Owsiaka, gdzie wyrobili identyfikatory dla wolontariuszy oraz odebrali puszki i inne akcesoria oraz nowe gadżety na licytacje.

Dzień wcześniej w Ostrowcu zaprezentowano najciekawsze przedmioty, które będzie można kupić. Jak co roku włączyły się w to ostrowieckie samorządy. Starosta Marzena Dębniak przekazała do zlicytowania obraz ostrowieckiego artysty Tomasza Kandyby, torbę sportową, zbiór opowiadań ,,Klechdy Świętokrzyskie” oraz trzy zestawy gadżetów. Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński zaprezentował natomiast zdjęcie stadionu KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej z podpisami reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, która zagrała tam w listopadzie.

/sla/

Ważne wydarzenia