Można jeszcze zostać wolontariuszem WOŚP. Finał w niedzielę, 29 stycznia

Tylko do przyszłego czwartku, 19 stycznia trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas tegorocznego, 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu.

„Największa orkiestra świata” zagra w niedzielę, 29 stycznia.

– Zostało kilka wolnych miejsc, dla tych spóźnialskich, którzy jeszcze nie się zdecydowali, a chcieliby 29 stycznia z kolorową puszką, identyfikatorem i pakietem gadżetów od naszych sponsorów, kwestować na ostrowieckich ulicach – mówi Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu WOŚP. – Jeszcze można się rejestrować, koniecznie za pośrednictwem strony internetowej.

Dodaje, że ósmoklasiści, którzy będą mieli zaświadczenie o wolontariacie mogą na przykład liczyć na dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły średniej.

Sztab Orkiestry pracuje teraz bardzo intensywnie. Przygotowywane są między innymi licytacje internetowe.

– Otrzymaliśmy już gadżety z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przyszło duże pudło z kalendarzami, kubkami, smyczami, zegarami, koszulkami i wieloma innymi drobiazgami. Będzie je można licytować w internecie oraz podczas imprezy finałowej. Oczywiście mamy też wiele gadżetów podarowanych przez mieszkańców powiatu, niektóre bardzo atrakcyjne, więc zapraszamy do odwiedzania naszych stron internetowych i aukcji na Allegro – mówi Dariusz Czupryński.

W przyszły piątek członkowie sztabu jadą do Warszawy do siedziby Fundacji WOŚP, stamtąd przywiozą kolejne gadżety, także z autografami Jurka Owsiaka.

W dzień finału, poza uliczną kwestą planowany jest bieg „Policz się z cukrzycą”, turniej siatkówki, a także impreza finałowa na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, organizowana przez Miejskie Centrum Kultury. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą”.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia