Kolędowanie z Maciejem Miecznikowskim w kościele na Gutwinie

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, akustyczne wersje przebojów z oratoriów 'Tryptyk Świętokrzyski’ i 'Siedem Pieśni Marii’, a także znane utwory świąteczne w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego zabrzmią 8 stycznia o 17.00 w kościele parafialnym na Gutwinie.

Na świąteczny koncert artysty znanego z zespołu Leszcze zaprasza proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Marian Bolesta. – Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy będą chcieli wspólnie pośpiewać, przeżyć ten świąteczny czas kolędowania. Kościół to nie budynek i nie duchowni, a wspólnota wiernych i bardzo ważne jest, żeby o te wspólnotę dbać. Jeżeli jej zabraknie to będą tylko paragrafy, kanony i prawo, a takim łączącym duchem jest właśnie na przykład wspólne śpiewanie – mówi ks. Bolesta.

Koncert świąteczny w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego to kolejna muzyczna propozycja nowego proboszcza parafii na Gutwinie dla wiernych. W sierpniu odbył się koncert Pieśni Maryjnych, a zaśpiewała Barbara Pospieszalska, której na lirze korbowej towarzyszył Joachim Mencel.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia