Choinki na Rynku w Ostrowcu rozdane. Teraz czas na miejską Wigilię

Fot. Stanisław Dunin- Borkowski - MCK

Bajkowo, zatopiony w śniegu, wygląda ostrowiecki Rynek. Od piątku trwa tam kiermasz świąteczny, rozdawane też były sadzonki choinek.

Kiermasz na Rynku trwać będzie do niedzieli 18 grudnia, choć tego dnia część straganów ma pojawić się na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury,  Tam odbywać się będzie spotkanie opłatkowe i miejska Wigilia.

– Na Rynku można zaopatrzyć się w fajne ozdoby tworzone w warsztatach osób niepełnosprawnych czy środowiskowych domach pomocy, ale też twórców ludowych – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Stoiska czynne są od godziny 15 do 20.

W piątek zorganizowano akcję rozdawania choinek. Przygotowano 400 sadzonek dwóch rodzajów świerku – conika oraz srebrnego, w donicach, które szybciutko się rozeszły. Ccałe spotkanie miało też wymiar edukacyjny.

– To wydarzenie połączyliśmy z akcją edukacyjną dotyczącą jakości powietrza, które w okresie zimowym bardzo nam doskwiera. Prowadziliśmy wśród mieszkańców działania edukacyjne z zakresu ograniczania niskiej emisji, roli drzew, poprawy jakości powietrza – mówi Mariusz Kałuża z Wydziału Ekologii i Infrastruktury Urzędu Miasta.

Przedświąteczny weekend zakończy w niedzielę miejska Wigilia, która ze względu na warunki pogodowe została przeniesiona do Ostrowieckiego Browaru Kultury. Tam od godziny 15 rozpoczną się występy dzieci, będą życzenia od samorządowców i łamanie się opłatkiem.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia