Choinka na Ogrodach – świąteczne spotkanie sąsiadów

Po raz trzeci na osiedlu Ogrody odbędzie się uroczyste i wspólne dekorowanie i rozświetlanie światełek świątecznej choinki.

Spotkanie mieszkańców organizuje Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’, a choinka na co dzień rośnie na osiedlu i, jak mówią mieszkańcy osiedla, zasadzono ją około 50 lat temu.
– Główną ideą jest to, by mieszkańcom osiedla i miasta dać możliwość wspólnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Ale także chcemy, żeby to była najpiękniejsza choinka na świecie. I to nie dlatego, że zamówimy do jej ubrania zewnętrzną profesjonalną firmę, ale dlatego, że ubiorą ją sami mieszkańcy tym co sami przygotują. Własne ozdoby, słodycze, bombki, szarfy czy łańcuchy. To nada jej wyjątkowy blask. I co roku to nam się udaje, choinka zawsze staje się na święta wyjątkowa – mówi Jarosław Kuba, prezes 'Krzemiennego Kręgu’.
Wspólne ubieranie drzewka rozpocznie się w najbliższy czwartek 15 grudnia o godz. 14. Po przywitaniu zaplanowano podzielenie się opłatkiem – tę część przygotowała parafia Miłosierdzia Bożego. O 15 wystąpią dzieci z przedszkola 'Pajacyk’.
Na uczestników Choinki na Ogrodach czekać będą animacje. Do zabaw na śniegu zaprosi Fikoland. Później koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Studia Piosenki Metro, a po nim odbędzie się wspólne kolędowanie.
– A 16.30 wspólnie sobie pokolędujemy z tymi, którzy przybędą i będziemy rozświetlali choinkę, by dawała radość mieszkańcom – podkreśla prezes Kuba.
Po tym wszystkim będzie można się posilić, a na spotkanie na osiedle Ogrody LGD 'Krzemienny Krąg’ zaprasza nie tylko mieszkańców osiedla, ale całego Ostrowca Świętokrzyskiego i każdego kto zechce w nim uczestniczyć.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia