MIG z Pułanek zostaje w Ostrowcu. Wiemy gdzie będzie ustawiony

Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa sprzedała MIG-a z osiedla Pułanki. Samolot jednak zostaje w Ostrowcu i to w przestrzeni publicznej.

Umowa z Krzysztofem Wojtasem, kolekcjonerem z Ostrowca, który – jak już wcześniej informowaliśmy – chciał uratować symbol swojego miasta  została zawarta we wtorek. – Samolot będzie stał przy ulicy Letniej 2. To boczna od ulicy Iłżeckiej, bardzo bliskiej od obecnej lokalizacji – mówi pan Krzysztof. – Jestem kolekcjonerem, ale także z sentymentu chciałem zrobić coś, żeby ten samolot, który przez tyle lat był symbolem miasta, został tu – wyjaśnia.

Kwota, za jaką pan Krzysztof kupuje samolot jest objęta, na jego prośbę, tajemnicą handlową. Pan Krzysztof z własnych pieniędzy wybudować musi jeszcze cokół, na którym osiądzie samolot.

Władze spółdzielni zdecydowały o sprzedaży MIG-a, bo nie chciały obciążać mieszkańców kosztami budowy nowego wspornika. Stary był w tak złym stanie, że groził zawaleniem. Zainteresowanych kupnem samolotu było osiem podmiotów. Dla spółdzielni ważna – przy ocenie ofert – była cena i zachowanie obiektu w dobrym stanie przez najbliższym kilka lat.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia