Autobusy Yutong też będą jeździć po ulicach Ostrowca? Są najtańsze

W czwartek, 8 grudnia uprawomocni się wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu na zakup kolejnych 9 nowych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu. Tym razem mają to być autobusy elektryczne.
Jeżeli nie wpłynie żadne odwołanie od dwóch pozostałych firm, które ubiegały się o zamówienie, to gmina Ostrowiec podpisze umowę z firmą Busnex na dostawę autobusów Yutong.
– Są to autobusy o długości do 9 metrów z pełnym wyposażeniem, takim samym jak autobusy nowe, które kursują już na naszych ulicach, a więc z klimatyzacją, monitoringiem, dostępem dla osób niepełnosprawnych, częściowo obniżoną podłogą. Powinny trafić do Ostrowca na przełomie sierpnia i września przyszłego roku – mówi Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
Zamówienie, jak dodaje, obejmuje także dostawę systemu ładownia do nowych elektryków.
– To były najtańsze autobusy i również najmniej energochłonne. Jest możliwość, że przy jednym ładowaniu będzie można przejechać 350 kilometrów, więc w zupełności wystarczy to zarówno na trasy na terenie miasta, jak i na trasy w gminach, z którymi mamy podpisane umowy, a więc Bodzechów i Kunów – dodaje Dominik Smoliński.
Autobusy mają kosztować blisko 20,5 miliona złotych. Dwie pozostałe oferty przekraczały kwotę 24 milionów złotych.

/mag/

Ważne wydarzenia