Pierwsza Gala Wolontariatu w Ćmielowie. Podziękowanie dla tych, którzy pomagają

Wolontariusze z gminy Ćmielów zaangażowali się w akcje charytatywne. Serce na nakrętki stanęło niedawno w Borii. Fot. Gmina Ćmielów

W niedzielę, 27 listopada  w Domu Kultury Ćmielowie odbędzie się pierwsza w gminie Gala Wolontariatu.

Podziękowanie dla miejscowych wolontariuszy będzie połączone z akcją zbierania pieniędzy dla małego Kubusia, mieszkańca gminy, któremu potrzebne są operacje i leczenie, by mógł normalnie funkcjonować.

– Chcemy dostrzec i uwieńczyć działania wszystkich wolontariuszy z gminy Ćmielów. Mam na myśli głównie dzieci i młodzież szkolną. Koła wolontariatu działają w szkołach i chcemy w tym szczególnym, przedświątecznym czasie docenić ich działalność. Bez nich nie byłoby możliwe pomagania – mówi burmistrz Ćmielowa Joanna Suska.

Szkolne koła wolontariatu działają w placówkach w Ćmielowie i Brzóstowej. Dzieci angażują się bardzo chętnie w akcje charytatywne, na poziomie lokalnym, ale też ogólnopolskim, jak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz od wielu tygodni pomagają również choremu Kubusiowi.

Gala Wolontariatu rozpocznie się o godzinie 16. Odbędą się licytacje, pomagać będą między innymi Koła Gospodyń Wiejskich.

– Po raz kolejny wyraziły wolę uczestniczenia w akcji no i jak to gospodynie zapewnią uczestnikom słodkości, oczywiście za opłatą. Każda złotówka trafi na konto Kubusia więc zachęcam do kupowania pysznych wypieków – mówi burmistrz Suska.

Galę wzbogaci koncert w wykonaniu uczniów lokalnych szkół, seniorów i pracowników domu kultury.

/sla/

Ważne wydarzenia