Ważne certyfikaty dla uczniów Zespołu Szkół nr 3 imienia Hutników Ostrowieckich

Dwudziestu dwóch uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu imienia Hutników Ostrowieckich odebrało dziś dokumenty Europass, które potwierdzają ich kwalifikacje zawodowe i umiejętności po odbyciu praktyk w ramach unijnego projektu Erasmus Plus. Są one honorowane w całej Unii Europejskiej i bywają przepustką do zdobycia wymarzonej pracy.

W tym roku młodzież odbywała staże w hiszpańskiej Granadzie. – Nawiązaliśmy współpracę z nową firmą, która zagwarantowała uczniom miejsca praktyk, zakwaterowania, wyżywienia, program kulturowy – mówi Mariola Leśniewska, koordynator projektu Erasmus w Zespole Szkół nr 3, czyli dawnym THMie.

– Każdy z nas uczestniczył w praktykach zgodnie z naszym zawodem i to było bardzo rozwijające doświadczenie, dużo się nauczyliśmy – dodaje Kacper Miłek, uczeń klasy IV o kierunku technik mechatronik. Praktyki odbywał w firmie zajmującej się serwisem elektronicznym. – Ja pracowałem w sklepie znanej odzieżowej sieci i zajmowałem się tam logistyką. Przy sklepie jest duży magazyn i tam zajmowaliśmy się na przykład przyjmowaniem dostaw – mówi z kolei Jakub Wasilewski, uczeń IV klasy technik – logistyk.

Erasmus to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności i kontakt z praktyczną stroną zawodu, ale również przygoda, bo młodzież ma okazję zwiedzić inny kraj, korzystać z oferty miast, w których przebywają, poznać inną kulturę i dobrze się bawić. To dlatego w uroczystości wręczenia Europassów uczestniczą uczniowie młodszych klas, którzy rozpoczynają rywalizację o miejsce w grupie szczęśliwców objętych programem. – Uczniowie rywalizują o miejsce, starają się osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, w zachowaniu, z języka obcego, który jest konieczny. Mają o co zabiegać – zaznacza Mariola Leśniewska.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia